Teslimat / Sevkiyat Prosedürü


SEVKİYAT:
Ödeme alınmasını takiben sipariş onayı mailinin gönderilmesiyle birlikte, belirlenen sipariş paketleme
süresini takiben ürün/ürünler satıcının anlaşmalı olduğu kargo Şirketine verilir.


TESLİMAT:
Ürün/ürünler satıcının anlaşmalı olduğu kargo ile alıcının adresine teslim edilecektir. Teslimat süresi, Sipariş ödeme onayını takiben stoklu ürünlerde 3 (üç) iş günü, stok dışı veya sipariş üzerine tedarik edilen ürünlerde 30 (otuz) gündür. Alıcıya önceden yazılı olarak bildirilmek koşuluyla bu süre en fazla on gün uzatılabilir.
Ürünler, Kargo şirketlerinin adres teslimatı yapmadığı bölgelere telefon ihbarlı olarak gönderilebilir.
Kargo Şirketinin haftada bir gün teslimat yaptığı bölgelerde, sevk bilgilerindeki yanlışlık ve eksiklik olduğu hallerde, bazı sosyal olaylar ve doğal afetler gibi durumlarda belirtilen gün süresinde uzama olabilir. Bu süre uzamasından dolayı alıcı satıcıya herhangi bir sorumluluk yükleyemez. Ürün, Alıcı’dan başka bir kişi/kuruluşa teslim edilecek ise, teslim edilecek kişi/kuruluşun teslimatı kabul etmemesinden, sevk bilgilerindeki yanlışlık ve/veya Alıcının yerinde olmamasından doğabilecek ekstra kargo bedellerinden satıcı sorumlu değildir. Belirtilen günler içeriğinde ürün/ürünler müşteriye ulaşmadıysa teslimat problemleri müşteri hizmetlerine sisedunyasi@sisedunyasi.com adresi kullanılmak
sureti ile derhal bildirilmelidir. Satıcı, paketlediği ürünü kargo şubesine/yetkilisine faturası ile teslim etmekle yükümlüdür, kargoya teslim etmesini takiben ürünün hasarsız ve eksiksiz tesliminden yasal olarak kargo firması sorumludur.
Zarar görmüş paket durumunda; Kolisi/kutusu zarar görmüş paketler teslim alınmayarak Kargo Şirketi yetkilisine Alıcı tarafından tutanak tutturulmak zorunluluğundadır. Paket Alıcı tarafından teslim alındıktan sonra Kargo Şirketinin ürünü eksiksiz ve hasarsız olarak teslim ettiği, görevini tam olarak yaptığı kabul edilmiş olur, kargo tesliminde hasar tutanağı tutulmayan kargo şirketleri sorumluluk kabul etmemektedir. Kargo şirketine hasar tutanağı tutturmanız halinde, hasarlı ürün bedelini kargo şirketinden tazmin hakkınız olmaktadır. Paket kabul edilmemiş ve hasar tutanağı tutulmuş ise, durum, tutanağın Alıcı’da kalan kopyasıyla birlikte en kısa zamanda satıcı Müşteri Hizmetlerine bildirilmelidir.